" /> " /> FORUM e-czytelni 'e media' :: Zobacz temat - Między sacrum a profanum
Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna FORUM e-czytelni 'e media'
Forum dyskusyjne na temat utworów literackich zamieszczonych
w e-czytelni Wydawnictwa 'e media'
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Między sacrum a profanum
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Twórczość Ilony Ewy Urban
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 20:24 pm    Temat postu: Między sacrum a profanum Odpowiedz z cytatem

Tomik poezji "Zanurzona w kropli", który ukaże się niebawem jest debiutem książkowym Ilony Ewy Urban. Książka jest VI tomem w Bibliotece Debiutów Wydawnictwa "e media". Chcąc przybliżyć twórczość poetycką Ilony Ewy Urban zamieściliśmy w e-czytelni kilka wierszy z tego właśnie tomiku. Znajdziecie je pod adresem: http://www.eczytelnia.pl/index.php?op=0&kat=ui_zwk&odc=1

W uzupełnieniu dodamy tylko, że wstęp Krytyczny do tomiku został napisany przez Arkadiusza Franię, a Autorka wzbogaciła go swoimi grafikami.
Okładkę można już oglądać na stronie poświęconej książce: http://www.emedia-wydawnictwo.pl/Zanurzona-w-kropli
_________________
Pozdrawiam
Wydawca


Ostatnio zmieniony przez Wydawca dnia Pon Cze 07, 2010 18:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
słodka
Gość





PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 21:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po przeczytaniu zamieszonych w linku wierszy, muszę przyznać, że mam ochotę na cały tomik (który z chęcią zakupię). autorka jak widać ma już wyrobione pióro i wie czego oczekiwać od świata. myślę iż reszta wierszy, jest jeszcze lepsza. najgłębiej trafił do mnie wiersz 'Refleksje [emisja głosu]', który opowiada o przemyśleniach każdego wrażliwego człowieka.
Powrót do góry
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 14:52 pm    Temat postu: Już jest "Zanurzona w kropli" Odpowiedz z cytatem

Książka Ilony Ewy Urban „Zanurzona w kropli” jest już dostępna w naszej księgarni internetowej - adres: http://www.bukinista.com.pl/product_info.php/products_id/71

Ponadto aktualne informacje o dostępności książki są podane na stronie tej pozycji w Katalogu Wydawniczym: http://www.emediawydawnictwo.pl/ksiazka.php?id_ks=34

Zachęcamy do zakupów i pisania recenzji na stronach księgarni lub w tym forum.
_________________
Pozdrawiam
Wydawca


Ostatnio zmieniony przez Wydawca dnia Sro Maj 26, 2010 11:18 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kama90



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 16:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zamierzam kupić tomik autorki. Jestem pewna, że odnajdę w nim wiele mądrych refleksji, które będę mogła odnieść również do własnego życia. Każdy z dostępnych tu wierszy jest przepełniony nadzieją, egzystencją, a przede wszystkim wrażliwym spojrzeniem na pędzący świat. Każdy czytelnik znajdzie tu "coś" dla siebie. Polecam serdecznie!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A.
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 17:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam tę książkę przed godziną od samej autorki i jestem poruszona sposobem wyrażenia rzeczywistości. Coś niepozornego, jak emisja głosu, na co nie zwracamy uwagi w codziennym życiu, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Może brak mi dystansu, ale cieszę się, że powstało to małe dziełko.
Powrót do góry
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 17:36 pm    Temat postu: Od Wydawcy Odpowiedz z cytatem

Szanowni Forumowicze.

Jako gospodarz tego forum pozwolę sobie na kilka uwag na temat poruszany w tym wątku.

Pani anno k i Panie witku k, czy aż tak Państwa zaślepiła chęć "dowalenia" Ilonie Urban, że już nie dostrzegacie własnej śmieszności i małości?


Niniejszym zamykam wszelką dyskusję na temat rzekomego plagiatu i przenoszę cały wątek w inne miejsce. Będzie dostępne tylko do odczytu - dla potomności Smile
Można go znaleźć tutaj: http://www.eczytelnia.pl/forum/viewtopic.php?t=206
_________________
Pozdrawiam
Wydawca


Ostatnio zmieniony przez Wydawca dnia Sob Cze 12, 2010 18:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 17:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej w taki sposób rozwiązać problem
-brawo !

Wink
Powrót do góry
witek k



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: pilawa/warszawa

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 18:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamknięcie Forum i dyskusji niczego nie zmieniło. cała nasza rozmowa na Forum jest skopiowana i zapisana. szkoda, że administracja Forum nie chciała sprawy wyjaśnić do końca, że zabrakło odwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 18:32 pm    Temat postu: do witka k Odpowiedz z cytatem

Forum nie zostało zamknięte dla rzetelnej, uczciwej krytyki. Zostało przeniesione w inne miejsce i jest dostępne w trybie do odczytu. Tam można sobie przeczytać dowody domniemanej winy Pani Ilony Urban. Każdy, kto potrafi czytać ze zrozumieniem jasno się przekona, że zarzuty anny k są wyssane z palca.
_________________
Pozdrawiam
Wydawca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
witek k



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: pilawa/warszawa

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 22:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Wydawco. Dostrzegam pewien subtelny układ jaki nawiązał się pomiędzy Redakcją, Wydawcą i autorką, Iloną Urban.
Pisałem wcześniej, że jestem człowiekiem dyskretnym. Na razie nie mogę wyciągać armat, nawet mi nie wypada. Tomik poszedł, zupa się wylała, ale to nie wasza wina. Nie możecie odpowiadać za autora.
Znam doskonale obie panie, Ilonę i Annę. Znam ich znajomość od podszewki, zresztą przede wszystkim na podstawie jej tekstów jakie wstawiała dwa lata temu na Spojrzeniach, ale nie tylko. Także te w komentarzach. Także te w odpowiedziach.
Jest jeszcze kilka innych aspektów sprawy.
Pani Ilona jest zdolną [tego typu ludzie potrafią mieć zadziwiające zdolności], ale równocześnie w postępowaniu swoim, niepohamowaną.
Coś postanowiła i w postanowieniu tym jest wiele z maniakalnej zajadłości.
Piszę to celowo, bo w tym jest istota. sedno sporu.
Zdaje sobie sprawę z tego, że pani Ilona to przeczyta, liczę na to. liczę na to, że w końcu się opamięta, bo jest tego opamiętania warta.
Niewiele musi. Wystarczy, że do wydawcy i do Anny K napisze, że w swoich wierszach wykorzystawała ze słownictwa i dorobku Anny K wiele z atrybutów poetyckich. Ponieważ czyniła to bez pytania autorki o zgodę, niniejszym przeprasza. to tyle. Jednocześnie zobowiążę się, że dalszych prób tego typu nie będzie więcej świadomie dokonywała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
teresakorz



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 15:41 pm    Temat postu: Do witka k Odpowiedz z cytatem

To Pańskie słowa,,,, PRAWDA????,,,,,pleść, byle pleść? to najzwyczajniej niesmaczne.
nie, to mnie nie interesuje " Crying or Very sad Więc albo poproszę "niezbite dowody'' rzekomej winy Wydawcy, Redaktora, P Ilony , albo uwazam temat za skończony. Pozdrawiam i gratuluję "skromności' .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
witek k



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: pilawa/warszawa

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 21:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że imć 'teresakorz' występuje w imieniu Wydawcy i Redaktora.
otóż, jak zajdzie taka konieczność, poszperam. kto wie ile jest w stanie pomieścić pamięć komputera, a pewien okres z portalowego życia Ilony, vel Heretique mieści się gdzieś w mojej elektronicznej szafie pamięci.
mało, jest wielu świadków burzliwych wydarzeń roku 2008 i kawałka 2009 roku. akurat przemądrzali moi adwersarze, w tamtym ważnym czasie, nie byli pośród obecnych, nie maja pojęcia o ucieczkach, nie odejściach, ale ucieczkach Ilony z innych portali.
ja tym kończę swój udział w tej dyskusji, bez dyskusji. dowiedziałem się przy tym, nie bez rozbawienia, jakim to ja nie jestem chamem, kłamcą i oszustem. dziwne, na codzień spokojny, stateczny i uśmiechnięty starszy pan, a w internecie - istny diabeł.
pokory, pokory i jeszcze raz, pokory życzę. dla wątpiących, dodatkowo, pogody ducha.
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ilona Ewa Urban



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 5:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witek k napisał:
rozumiem, że imć 'teresakorz' występuje w imieniu Wydawcy i Redaktora.


A czy Pan występuje w imieniu Pani Anny K., która nadal, mimo wielokrotnych próśb ze strony różnych osób,
nie zgodziła się na ujawnienie dowodów mojej domniemanej winy?

Sądzę, że Pani Ania jest już osobą na tyle dorosłą, że potrafi zadbać o swoje własne sprawy... skoro rzekomo jej ten problem dotyczy.
Chyba, że ta taktyka unikania ma czemuś służyć?
Bez nazwiska i dowodów łatwiej kogoś bezpodstawnie oczerniać.

witek k napisał:
otóż, jak zajdzie taka konieczność, poszperam. kto wie ile jest w stanie pomieścić pamięć komputera, a pewien okres z portalowego życia Ilony, vel Heretique mieści się gdzieś w mojej elektronicznej szafie pamięci.
mało, jest wielu świadków burzliwych wydarzeń roku 2008 i kawałka 2009 roku. akurat przemądrzali moi adwersarze, w tamtym ważnym czasie, nie byli pośród obecnych, nie maja pojęcia o ucieczkach, nie odejściach, ale ucieczkach Ilony z innych portali.


Chcę zauważyć, że sposób w jaki Pan pisze, sugeruje groźbę i chęć zastraszenia.
Kogo i w jakim celu?

Rozpatrujemy tutaj obecny problem,
a nie dalszą, czy bliższą przeszłość, w której pseudonim heretique był tylko jedną z wielu szat, które przymierzałam, nim zostałam w ostatecznej.
Takie "przymierzanie" nie dotyczyło zresztą tylko mnie, o czym powinien Pan doskonale wiedzieć...



A słowa z Pisma Świętego, które tak drażnią Panią Anię
- owszem są potrzebne.
Nie były kierowane do całego grona, a do Państwa, o których wiem, że powinniście je zrozumieć.

Ga 5, 22-26


-z życzeniami dobrego dnia.
I.
<><
_________________
-być bardziej OP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresakorz



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 12:44 pm    Temat postu: Panie Witku Odpowiedz z cytatem

Nie jest istota sprawy moja skromna osoba, więc pozwole sobie jeszcze raz zacytować Pana wcześniejsza wypowiedz, że,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pleść, byle pleść? to najzwyczajniej niesmaczne.
nie, to mnie nie interesuje " Sad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego bardzo prosze o konkrety, niezbite dowody,a mianowicie kto, kiedy i co napisał ! Pozdrawiam , zdrowia zycze. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
witek k



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: pilawa/warszawa

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 22:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pani Ilono, rozumiem, że owym imć 'teresakorzem', posłańcem Wydawcy iRedakcji, jest właśnie pani. w przeciwnym razie, cóż wtręt pani znaczy?
te słowa akurat nie do pani kieruję. kierowane do pani, kilka dni temu, pozostały bez echa , czytaj, bez odpowiedzi.
gwoli prawdzie, nie straszę, nawet nie umiem straszyć. pani Ilono, pani przecież wie, ile ja wiem, a oni przecież o tym nie wiedzą. i niech tak pozostanie. żyje pani, cieszę się. ma się pani dobrze, również cieszę się. pisze pani wiersze, cieszę się, bo wiem, jaką terapeutycznie mają dla pani wartość. tym, że nie potrafi [a może nie chce] napisać pani wiersza bez sięgania po wzorce z poezji Ani, smucę się. tym, że pani tak bardzo zapiera się tego, jestem rozczarowany. smutno i przykro mi za panią.
pani natomiast nie jest smutno. pani szafuje słowami Pisma, listami uczniów, pragnąc pouczać i napominać. pani z obyczajówki może?

zazrzuca pani, że Ania sama się nie broni. przepraszam, a ten tłumek histerycznie pokrzykujący i prawdę mówiąc, nie mający zielonego pojęcia, o czym mowa, to co, mój wymysł? ja za nim stoję, czy może ktoś inny.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Twórczość Ilony Ewy Urban Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Właścicel forum i e-czytelni nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści wypowiedzi ich autorów, tak w utworach literackich, jak i zamieszczonych postach.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group